Вівторок
01.07.2025
11:46
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Вчитель початкових класів Юрченко Лариса Петрівна
Головна Реєстрація Вхід
Конспект Першого уроку 2013-2014 н. р. „Дитяча країна творчості“ »
Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Перший урок

„Дитяча країна 

творчості"

1 вересня 2013 р. 

Тема : Дитяча країна творчості

Мета :

· довести учням ідею неповторності й унікальності кожної особистості;

· наголосити, що кожна людина наділена талантами;

· запросити до виявлення талантів в собі і оточуючих;

· обговорити шляхи розвитку талантів;

· допомогти усвідомленню відповідальності за розвиток власних здібностей, талантів;

· виховувати любов до себе та оточуючих, почуття справедливості тагуманності.

Обладнання і матеріали:

1) паперові квіти;

2) висловлювання про талант;

3) комп’ютер , екран;

4) ватмани, маркери;

5) записи відомих дитячих пісень;

6) фрагмент шоу "Україна має таланти";

7) матеріали для створення ікебани;

8) паперові сердечка з побажаннями.

I ВСТУПНА ЧАСТИНА

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ:

1. Емоційне налаштування на урок


Вчитель:

От і знову дзвоник лунає, мелодійно і срібно звучить.

Він до класу дітей закликає, щоб успішно вас знову вчить.

Підросли ви усі і зміцніли, і цікаво очі горять.

Вам бажаю здоров’я і сили, щоб багато нового пізнать!

Сьогодні двері всіх шкіл України відкриті для дітей. Вас, мої дорогі,чекає захоплююча подорож у Країну Знань. Тепер ви четвертокласники.

Попереду – труднощі й перемоги, невдачі й успіхи. І я точно знаю, що ви всезможете,адже …(учні пригадують девіз класу)

У нас немає ти, у нас немає я, ми єдиний клас, ми одна сім’я!

ГРА «КОМПЛІМЕНТ»

Підніміть руки ті, хто гадає, що він усе знає…(Я знала, що ви розумники)

Посміхніться ті,хто вважає, що він щасливий…(Бачу, як сяють ваші оченята)

Поплескайте в долоні ті, хто має бантики…(Які ж ви гарні, дівчатка)

Тупніть ніжкою ті, хто добре відпочив улітку…(Які ви засмаглі, змужнілі)

Встаньте ті, хто сьогодні поспішав до школи, бо дуже скучив за однокласниками…(Ви справжні друзі).

2. РОЗГАДУВАННЯ КВОСВОРДУ.

ВЧИТЕЛЬ: Шановні гості, дорогі діти.Ми вже звикли до того, що Перший урок у новому навчальному році надзвичайний, тому Я пропоную Вам сісти зручніше, бо ми відправляємось у надзвичайно чарівну країну, а як вона називається можна взнати розгадавши кросворд.

Готові? (кросворд на екрані).

Питання до кросворду:

1. Антонім безділля – (робота)

2. Хто нас кличе на урок? – (дзвінок)

3. Хто бачить найдальше – (розум)

4. Подруга місяця – (зірка)

5. Чорна корова весь світ поборола – (ніч)

6. По подвір`ю ходить птах і співає по складах – (півень)

7. З головою він накритий, несуть йому їсти й пити – (стіл)

8. Зелений їжачок із коричневою серединкою – (каштан)

9. Влітку сірий, взимку білий – (заєць). (слайд № 3)

Давайте хором скажемо яка назва країни.
(Творчість).

3. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ
УРОКУ.



ВЧИТЕЛЬ: Діти! Щоб сьогодні у всіх вас був гарний настрій, бажання проявити власну творчість і бажання розвиватися, сприймати нову інформацію. А для того, щоб ми отримали заряд енергії на весь час нашого уроку пропоную подарувати один одному квіточку, адже квіти для нас – завжди гарний настрій.

Вправа «Подаруй квітку»

У вчителя на розносі квіти різного кольору виготовлені з паперу.

Вчитель: Станьте будь ласка в кружечок, оберіть квітку, яку б ви хотілиподарувати . А тепер подаруйте, по черзі, квітку своєму сусіду зліва та зробіть йому комплімент.

II. Основна частина уроку.

Вчитель: Ось ви всі отримали порцію гарного настрою та квіточку в подарунок, можна і до роботи приступати . Указом Президента України 2013 рік оголошено Роком дитячої творчості. Тому на сьогоднішньому уроці ми поговоримо про таланти, вияснимо чи кожна дитина творча, згадуємо відомих талановитих людей України та позмагаємось у конкурсах у яких будемо розвивати свої таланти ще більше. Тож починаємо подорож країною «Творчості».

I зупинка «Асоціативний кущ».

Давайте дамо означення словам «творчість», «талант».

Складання «асоціативного куща».

ТВОРЧІСТЬТАЛАНТ: 

-ВІДКРИТТЯ;

- НОВИЗНА;

- ХАРАКТЕР;

- ІНТЕЛЕКТ;

- ПРАЦЕЛЮБСТВО;

- ФАНТАЗІЯ;

- УЯВА;

- ДІЯЛЬНІСТЬ;

- УНІКАЛЬНІСТЬ; 

- СТАРАННІСТЬ;

- ЗДІБНОСТІ.


II зупинка «ВІДОМІ ТАЛАНОВИТІ УКРАЇНЦІ».

                                                                                                                              (РОЗПОВІДЬ ПРО ВІДОМИХ УКРАЇНЦІВ).


А зараз я хочу, щоб ви поглянули на екран і згадали українців, які стали відомими на весь світ завдяки своєму таланту:

Вчитель: Як ви вважаєте, а завдяки чому ці люди стали відомими на весь світ? (вислови дітей).


III зупинка «цікаві конкурси».

На цій зупинці ми пограємо і під час ігор пропоную вам дотримуватися таких правил. На екран:

· Висувайте якомога більше ідей!

· Дайте працю уяві, фантазії, творчості!

· Прагніть до усього прекрасного!

У моїй чарівній скринці є геометричні фігури і той, хто буде брати активну участь у конкурсах буде отримувати геометричну фігуру відповідно до конкурсу. Той учень чи учениця, який набере найбільше геометричних фігур – отримає приз. Тож починаймо.


І ТУР – ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИЙ

Відповіді на питання

1. Якого кольору повітря? ( прозоре)

2. Під яким деревом сидить заєць коли іде дощ? (під мокрим)

3. Скільки ніжок у колобка? (жодної)

4. Якого кольору веселка? (різнокольорова)

5. Головний убір з квітів (вінок)

6. Український народний танець(гопак)

7. Батька дідуся або бабусі (прадід)

8. Нею косять,її заплітають (коса)

9. Перший місяць осені (вересень)

10. Для письма і дверей потрібна (ручка)

11. По морю ходить, а біля берега пропадає (хвиля)

12. Як називаються квіти верби? (котики)

13. Якого кольору галявина з кульбабами? (жовтого)

14. Яких каменів немає в морі (сухих)

15. Ранок, день, вечір, ніч - назвіть одним словом – (доба) (слайд № 6)


Словотворчий конкурс
(слайд № 7)

– Даю вам ключове слово «Творчість». Ваше завдання з літер цього словаскласти як можна більше різних слів (Річ, ріст, тісто, січ, вість, вісь, рот, рів,творчі).



ІІ ТУР – ТЕАТРАЛЬНИЙ

Розминка - перевтілення. (слайд № 8)

Я кожному скажу: «Уяви собі…» і ви повинні це показати за допомогою мімікиі жестів.

1. Уяви і покажи як:

- Закипає і кипить чайник;

- Рубаємо дерево;

- Ловимо рибу на вудку;

- Забиваючи цвях ударили собі по пальцю;

- Пиляємо колоду;

- Несемо важкі валізи;

- Наливаємо і п`ємо гарячий чай.


2. Робота в парах:

- Перукар і клієнт;

- Фотограф і клієнт;

- Продавець і покупець.

ІІІ ТУР - ХУДОЖНІЙ

Афіна: Запрошую позмагатися художників. (слайд № 10)

1. Автопортрет .

На ватмані прорізані два отвори для рук. Учасники беруть кожен свій лист,всовують руки в отвори, малюють маркером портрет, не дивлячись. У кого«шедевр» найкращий, той переміг.

2. Приліпи носа.

На двох листах паперу намальовані смішні обличчя без носа, окремонамальований ніс. Учасник бере намальований ніс і з зав`язаними очимаприліплює його на обличчя. Виграє той, хто приліпить точніше.

3. Малювання двома руками.

На дошці два білих листки паперу А-3 . Завдання взяти два фломастери і одночасно двома руками намалювати коло та квадрат


IV ТУР – МУЗИЧНИЙ

1. Гра «Підхопи мелодію»

Включаємо музику відомих дитячих пісень, а учасники підхоплюють і співаютьодин куплет з приспівом( пісні : «Пісня крокодила Гени», «Усмішка», «В лісінародилася ялиночка», «Вчать у школі»).


V ТУР – ТВОРЧИЙ

У кожного учасника набір гілочок і квітів. Необхідно створити композицію, ікебану. Виграє у кого найкраще (або дати всім номінації).

(Всі роботи учасників виставляються на столі біля дошки).

Учитель:  Талант – така обдарованість, яка дає змогу людині на високому рівні виконувати діяльність, отримувати значущі результати, розв’язуватинайскладніші завдання відкривати і ставити нові проблеми, нові цілі. художник…. таланти у всіх нас різні і у різній кількості,проте важливо не це, важливе інше: що ми з ними робимо. Було б дуже добре, якби кожен з вас проаналізував свої здібності і вирішив сам, чому себе присвятити в майбутньому, який вид діяльності вибрати. У шкільній програмі є велика кількість предметів, і це дуже добре. Школа намагається дати підказку і у виборі професії і у розкритті талантів.Зараз я пропоную вам переглянути фрагмент телепередачі «Україна має талант», яку, я впевнена, ви з задоволенням дивитеся, про чудову дівчинку Діану Козакевич.Завдяки кому і чому Діана стала такою талановитою дівчинкою?


Вчитель: Найбільш талановитою людиною України в 2010 році на шоу «Україна має талант» стала незряча співачка Олена Ковтун!У житті людини можуть трапитися різні ситуації ,від яких може змінитися все її життя. Поруч з нами живуть не звичайні люди,які з різних причин – в результаті нещасних випадків, хвороби або від народження мають певні вади, це – діти – інваліди. Це – звичайні діти і дорослі,які живуть поруч з нами, є членами нашого суспільства. Вони – так, як і інші, люблять, радіють, навчаються, допомагають іншим, займаються спортом, працюють, і, як можуть, вирішують свої проблеми, намагаючись активно проявитися у житті.Але, найголовніше – це те, що у них є талант! Великий талант – любити світ, привносити у нього часточку добра і світла. Будьте певні – вони люблять і вміють творити, вони серцем відчувають красу, і надзвичайно цінують величезний Божий дар – життя!Хлопчик, який не може малювати руками, але він малює ногою; людина, яка у інвалідному візку сходить на Говерлу; люди, які танцюють бальні танці у інвалідних візках; людина з паралізованою рукою вишиває; люди, яким не дано побачити навколишню красу, оспівують життя... Таких прикладів є чимало.

Учитель: Кожна людина наділена різноманітними талантами: хтось має гарний голос і співає, хтось пише чудову музику, а хтось її виконує; хтось, маючи хист до слова, розповідає про красу цього світу, а хтось, володіючи пензлем і фарбами, відтворює цю красу у своїх картинах. Хтось має талант лікаря, вчителя, хтось – архітектора. Разом, слугуючи своїм талантам один одному, люди допомагають робити світ кращим, світлим, добрішим. Але найбільший талант, який має кожна людина на землі це вміння бути доброю, милосердною людиною.


ІII. Підсумок уроку.

Вправа «Сонечко».

Заключне слово вчителя.

Давайте візьмемось за руки, відчуємо тепло долонь, добро, яке випромінює кожен із нас, щирість і безпосередність. Нехай тепло ваших сердець передасться через руки. А я вам передаю частинку свого серця із заповідями любові і милосердя.

Учитель кожному учню вручає паперові сердечка, на зворотному боці яких написані заповіді:



Не зобидь ні старця, ні дитину,

Поділись останнім сухарем,

Тільки раз ми на землі живем:

Сій любов, краса її єдина.

Зло нічого не дає, крім зла,

Вмій прощати, як прощає мати,

На добро добром спіши воздати –

Мудрість завжди доброю була.

Витри піт солоний із чола,

І працюй, забувши про утому,

Бо людина ціниться по тому,

Чи вона зробила, що могла,

Скільки сил у неї вистачало,

Щоб на світі більше щастя стало.



Перегляд мультимедійної презентації «Дорога добра».



Форма входу

Пошук

Друзі сайту